Roślinna alternatywa dla produktów mlecznych.

ByDaniel

Roślinna alternatywa dla produktów mlecznych.

Historia firmy Alpro

Alpro to firma pochodząca z Belgii, która rozpoczęła swoją działalność w latach 80. Za początek działalności firmy uznaje się  opracowanie  przepisu na napój sojowy. Począwszy od tego czasu, firma bezustannie się rozwija, stawiając sobie dalekosiężne cele jak np. zredukowanie  do 2025 roku zużycia wody do produkcji o 60%. Wszystkie artykuły firmy Alpro są produktami wegetariańskimi i wegańskimi.

Misja firmy Alpro

Firma Alpro postawiła sobie za cel udostępnianie szerszej populacji produktów roślinnych, stanowiących zdrową alternatywę dla nabiału. Firma ta dba o zrównoważony rozwój swoich produktów,  poprzez skracanie drogi transportu surowców wykorzystywanych do produkcji. Do pakowania roślinnych wyrobów używane są opakowania nadające się do recyklingu. Firma stara się również ograniczać zużycie wody oraz redukować produkcję śmieci. Nadrzędnym celem firmy jest ochrona planety i propagowanie zdrowej żywności.

Cała gama produktów Alpro

Na przestrzeni lat firma Alpro dla każdego stworzyła całą linię produktów, które zyskały grono stałych odbiorców. Są to przede wszystkim napoje oraz jogurty roślinne, które stanowią alternatywę nabiału dla osób z nietolerancją laktozy oraz zastępują nabiał osobom, które ze względów zdrowotnych lub światopoglądowych, zrezygnowały z produktów pochodzenia zwierzęcego. Oprócz soi, do produkcji roślinnego zamiennika nabiału, używane są:

–  orzechy laskowe

–  orzechy nerkowca

–  migdały

–  kokos

–  owies

–  ryż

W ofercie firmy można znaleźć napoje roślinne produkowane wyłącznie z roślin niemodyfikowanych genetycznie, roślinne śmietany, jogurty, desery, lody i margaryny roślinne.

Seria Alpro Barista

Wychodząc naprzeciw rozwijającemu się rynkowi produktów wegańskich i wegetariańskich, firma Alpro stworzyła linię napojów roślinnych, dedykowanych baristom i przystosowanym do przygotowywania napojów kawowych. Właściwości tych wyspecjalizowanych produktów w niczym nie ustępują tym,  pochodzenia zwierzęcego. Zyskały one ogromną popularność i weszły przebojem do kawiarni i restauracji, zaspokajając coraz większy apetyt rozwijającego się rynku wege w Europie i Ameryce Północnej. Firma Alpro nie zatrzymuje się jednak,  tworząc coraz to nowe produkty,  takie jak modne ostatnio artykuły o obniżonej zawartości cukru.

About the author

Daniel administrator